Львівські реферати » Історія » Неандертальці
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 2774
  • Автор: LOL
  • Дата: 6-11-2011, 12:31
 (голосов: 0)
6-11-2011, 12:31

Неандертальці

Категорія: Історія

Неандертальці (Homo sapiens neanderthalensis, людина неандертальська) — викопна форма людини верхнього плейстоцену; підвид людини, останнім часом дедалі частіше вважається окремим видом Homo neanderthalensis; ймовірно, еволюційні наступники пітекантропів.

Homo neanderthalensis 

Біологічна класифікація 
Імперія: Ядерні (Eukaria) 
Царство: Тварини (Animalia) 
Тип: Хордові (Chordata) 
Підтип: Хребетні (Vertebrata) 
Клас: Ссавці (Mammalia) 
Підклас: Плацентарні,
або вищі звірі (Eutheria) 
Ряд: Примати (Primates) 
Родина: Гомініди (Hominidae) 
Рід: Людина (Homo) 
Вид: Людина неандертальська 

Жили від 300—250 до 40 тис. років тому (в період великих кліматичних коливань)

Об'єм мозку — 1100—1700 куб. см

Череп великий, з масивними надбровними валиками, обличчя прогнатичне (лицева частина черепа сильно виступає вперед), з масивною щелепою

Одним із перших доказів існування неандертальців були знайдені у Неандерталі (Німеччина) фрагменти скелету істоти, подібної до людини, але кремезнішої статури та з масивними надбровними валиками. Була це, без сумніву, істота людиноподібна, але так відмінна від сучасної людини, що її було визнано за первісну людину.

Неандертальці займалися збиральництвом і мисливством. Мешкали вони невеликими кровноспорідненими спільнотами з 2-4 сімей, у яких існував чіткий статевий і віковий розподіл праці: чоловіки полювали, жінки вели домашнє господарство, берегли вогнище, доглядали дітей

Неандертальці вже ховали своїх померлих. В ґроті Ля-Шапель-о-Сен (La Chapelle-aux-Saints, Франція) знайшли неглибоке поховання зі скелетом в ембріональній позиції, вкритим червоною охрою. Поруч із тілом були залишені знаряддя, квіти, яйця і м'ясо, що свідчить про початок віри в загробне життя й про існування реліґійно-маґічної практики.

Відомі численні антропологічні стоянки неандертальців у Європі, Азії та Африці

Культура європейської гілки неандертальців в археології відома як мустьєрська

Незважаючи на виразний еволюційний прогрес неандертальців, досі не усталений їх зв'язок із людиною розумною

Одна з гіпотез щодо зникнення неандертальців стверджує, що вони не витримали конкуренції з боку людини розумної

Неандертальці на теренах сучасної України

На території України розселилися приблизно між 120-40 тис. років до н. е., а між 40-10 тис. років до н. е. (пізній палеоліт) їх змінили кроманьйонці

На теренах України відомі дві знахідки кісток неандертальців — печера Кіїк-Коба (Крим, 1929) і ґрот Прийма-1 (Львівська область, 2004).

Крім того, в Чернівецькій області відоме поселення неандертальців Молодова-1.

Походження та порівняння з іншими видами

Перші залишки неандертальця були знайдені в 1856 році в печері в долині Неандерталь, біля міста Дюссельдорф в Німеччині (звідки й назва). Основна маса залишків неандертальців та їхніх попередників «пренеандертальців» (приблизно 200 індивідів) виявлена в Європі, головним чином — у Франції, і належить до періоду 70-35 тисяч років тому (максимально до 100—150 тисяч років тому, можливо навіть раніше). На початку останнього заледеніння частина неандертальців мігрувала на південь (Передня Азія, Північна Африка).

Проведений вченими з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі (Каліфорнія, США) під керівництвом Джеймса Нунена (James Noonan) аналіз ДНК неандертальців і порівняння їхнього генотипу з генотипом сучасних людей дозволив зробити висновок про те, що ця гілка на еволюційному дереві людиноподібних «відхилилася» від гілки сучасних людей близько 400 тис. років тому — ще до появи власне «неандертальців». ДНК неандертальців має більше спільного із ДНК шимпанзе, ніж з ДНК сучасної людини.

Вважається, що перші неандертальці з'явилися близько 350 тис. років тому. Деякі роботи звідчать про те, що в сучасних людей і неандертальців до того часу був спільний предок. Однак пізніших та більш тісних зв'язків між цими гомінідами не існує.

Виявлені глибокі генетичні розходження, можливо, і забезпечили еволюційну перевагу кроманьонців, предків сучасних людей, над неандертальцями. Ця перевага могла проявитися як у вигляді крішого пристосування до умов навколишнього середовища, так і у тому, що один вид знищив інший у процесі безпосередніх сутичок.

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:*
Комментарий:
Введите код: *
^